Szkolenie na patent żeglarza jachtowego.

patentKlub organizuje kurs na stopień żeglarza jachtowego,
który zostanie zakończony egzaminem. Szkolenie odbędzie się w trybie zajęć sobotnio-niedzielnych teoretycznych i praktycznych.

Spotkanie organizacyjne: 20 czerwiec 2015, godzina 17:00 w siedzibie Klubu "DAL"

Zajęcia praktyczne (manewrowanie jachtem żaglowym):

Egzamin teoretyczny i praktyczny:

Kurs odbywać się będzie w oparciu o obowiązujące wytyczne dotyczące szkolenia na patent żeglarza jachtowego Polskiego Związku Żeglarskiego.

 

Opłaty:

Opłata za udział w kursie (zajęcia teoretyczne i praktyczne)

Opłata za egzamin (ustalana przez PZŻ)

Opłata za patent (ustalana przez PZŻ)

 

Żeglarz jachtowy uprawniony jest do:

  • Prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z  pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych.
  • Prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z  pomocniczym napędem mechanicznym o długości całkowitej kadłuba do 8,5 m po wodach morskich w strefie do 2 Mm (mil morskich) od brzegu w porze dziennej.
  • Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia, realizują przyznane uprawnienia pod nadzorem osoby pełnoletniej. Za prowadzenie jachtów pod nadzorem uważa się żeglugę w porze dziennej na akwenie, na którym prowadzona jest ciągła obserwacja, przy zapewnieniu możliwości podjęcia na tym akwenie natychmiastowej akcji ratowniczej z wykorzystaniem łodzi ratunkowej oraz odpowiedniego sprzętu ratunkowego i wyposażenia technicznego. Osoba prowadząca nadzór musi być pełnoletnia i posiadać patent żeglarza jachtowego lub wyższy.

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt tel. 507-731-865.


 

Czy wiesz, że ...

Zalew Wiślany (ros. Zalew Kaliningradzki) – zalew słonawowodny, zatoka Morza Bałtyckiego o powierzchni 838 km² (w tym w granicach Polski 328 km²), część Zatoki Gdańskiej odcięta przez Mierzeję Wiślaną.

Przez Zalew przebiega ukośnie do jego osi podłużnej granica państwowa (obwód kaliningradzki). 10 listopada 2006 ogłoszono decyzję rządu polskiego o wykonaniu kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej.

logo

 

szanty

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości ze strony - ZAPISZ SIĘ !!