Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /dal/templates/dal_v/functions.php on line 199

radio

W przypadku zebrania odpowiedniej ilości chętnych (ok. 10 osób) w MKŻ DAL we Fromborku można zorganizować kurs przygotowujący do zdania egzaminu i uzyskania uprawnień:

- Operatora radiotelefonisty VHF w służbie radiokomunikacyjnej morskiej i żeglugi śródlądowej - uprawnienia ważne jedynie na terenie kraju

- Operatora łączności bliskiego zasięgu GMDSS w służbie radiokomunikacyjnej morskiej i żeglugi śródlądowej - uprawnienia międzynarodowe

 

Czterodniowy kurs (dwa weekendy) daje gwarancję przerobienia wymaganego materiału i starannego przygotowania się do egzaminu. 16 godzin zajęć pozwala na naprawdę wyczerpujące omówienie wszystkich pytań z zestawów egzaminacyjnych Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz na ćwiczenia praktyczne przeprowadzane na rzeczywistym sprzęcie spotykanym na większości jednostek. Wszyscy uczestnicy przed rozpoczęciem kursu otrzymują niezbędne materiały szkoleniowe.

Na kursie operatora łączności bliskiego zasięgu przekazujemy wiedzę, która umożliwi :

  • obsługę radiostacji VHF,
  • posługiwanie się radiopławą EPIRB i transponderem radarowym SART,
  • wezwanie pomocy w sytuacjach niebezpieczeństwa,
  • zdobycie prognozy pogody drogą radiową,
  • sprawną korespondencję ze statkami i portami,
  • zdobycie świadectwa operatora łączności bliskiego zasięgu SRC VHF.


Po zakończeniu kursu uczestnicy składają egzamin przed komisja Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Wszystkie formalności związane z przygotowaniem i złożeniem wniosków do UKE dotyczących egzaminu, uzyskania uprawnień oraz zezwoleń na posiadanie radiotelefonów zapewniają osoby prowadzące zajęcia.


 

Czy wiesz, że ...

Zalew Wiślany (ros. Zalew Kaliningradzki) – zalew słonawowodny, zatoka Morza Bałtyckiego o powierzchni 838 km² (w tym w granicach Polski 328 km²), część Zatoki Gdańskiej odcięta przez Mierzeję Wiślaną.

Przez Zalew przebiega ukośnie do jego osi podłużnej granica państwowa (obwód kaliningradzki). 10 listopada 2006 ogłoszono decyzję rządu polskiego o wykonaniu kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej.

logo

 

szanty

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości ze strony - ZAPISZ SIĘ !!