Najważniejsze informacje o porcie:

Liczba miejsc do cumowania: 10 ( 5 rezydenckich boje zółte, 5 dla gości boje czerwone ) jednak większość miejsca do cumowania zajmują łodzie rybackie.

Opłata przystaniowa:

Opłata pobierana jest przez inkasenta Urzędu Miasta.
Nie pobiera się dodatkowych opłat od członków załogi.

Sanitariaty:

Sanitariaty oraz umywalki zlokalizowanie w budynku przy drorcu PKP.

Dostępność prądu elektrycznego:

Istnieje możliwość korzystania z prądu przy kei.

Dostępność wody:

Woda dostępna przy kei.

Parking:

Dostępny.

Zaopatrzenie:

Sklep spożywczy w odległości ok 500 m. na miejscu tawerna żeglarska-barek z możliwością zjedzenia posiłków, zakupu napojów i piwa.

Baza noclegowa:

Istnieje możliwość wynajęcia pokoju w pensjonacie sąsiadującym z portem.

Dodatkowe informacje:

Bank, bankomat przy sklepie biedronka, apteka, lekarz oraz poczta  znajdują się w rynku ok 0,5 km. od portu. przystanek PKS w odległości 0,7 km od portu. plaża z niestrzeżonym kąpieliskiem znajduje się w ok 0,3 km.od port. przy molo spaserowym, wszelkich informacji udziela na miejscu bosman portu, który zawsze chętnie pomoże w każdej sytuacji.

 

 

UWAGA: Ilość wolnych miejsc postojowych w porcie jest ograniczona - ze względu na stałych użytkowników i rybaków. Tel. do bosmanatu 55 243-72-19 urzęduje od godziny 7:00 do 19:00. Kanał VHF nr 10.

 

port

 

 

Port Frombork dawniej ...


 

Czy wiesz, że ...

Jacht żaglowy, SY, s/y lub s. y. (ang. sail yacht) – jednostka pływająca wykorzystywana do celów sportowo-turystycznych, której głównym lub jedynym napędem są żagle. Wśród jednostek o napędzie żaglowym jest jednostką o pośredniej wielkości pomiędzy małą żaglówką a dużym żaglowcem. Przyjmuje się, że granicą pomiędzy jachtem żaglowym a żaglowcem jest długość jednostki 24 m.

logo

 

szanty

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości ze strony - ZAPISZ SIĘ !!