Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /dal/plugins/content/youtubeplugin/youtubeplugin.php on line 49

Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /dal/plugins/content/youtubeplugin/youtubeplugin.php on line 49

Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /dal/plugins/content/youtubeplugin/youtubeplugin.php on line 49

SailBook Cup 2015 - TRACKING

Już w najbliższą sobotę tj. 18-07-2015 zostaną rozegrane pełnomorskie regaty żeglarskie Sailbook CUP 2015. To najdłuższe regaty w kraju i drugie na akwenie morza Bałtyckiego, w których uczestnicy mają do pokonania ok. 600 NM. Trasa prowadzi z Sopotu dookoła wysp Gotland i Gotska Sandön, które trzeba okrążyć prawą burtą, z metą w Sopocie.

Do regat zostało zgłoszonych 45 jachtów startujących w kategoriach KWR, ORC oraz OPEN. Na szczególną uwagę zasługuje fakt uczestnictwa 9 jachtów, które dotychczas rywalizowały na naszej większej kałuży, czyli Zalewie Wiślanym, a teraz próbują swych sił na większym akwenie.

Dodatkowo organizatorzy postanowili pomóc w zbieraniu funduszy na rozwój badań nad chorobą zwaną Klątwą Ondyny. Regaty rozgrywane są pod hasłem: Płynę dla LEO.

 

mr

Znalezione w sieci.

"7" Beauforta na regatach

Zawiadomienie MASFROST CUP 2015

Już w najbliższą sobotę tj. 30-05-2015r. zostaną rozegrane pierwsze w tym roku regaty żeglarskie organizowane na Zalewie Wiślanym. Wielu z nas już nie może doczekać się rywalizacji i spotkania z bracią żeglarską po długiej zimowej przerwie.

Oficjalne zawiadomienie o regatach można pobrać TUTAJ.

Szczegółowe informacje u organizatorów regat:
Jerzy Sukow – tel. + 48 601949616
Tomasz Siekierko – tel. +48 601954290

mr

Stacja meteorologiczna "DAL"

Z wielką przyjemnością pragnę poinformować o uruchomieniu stacji meteorologicznej DAL-FROMBORK. Obecnie stacja znajduje się w końcowej fazie testów. Ze względu na ulokowanie stacji, przekazywane wartości pomiarów powinny właściwie odzwierciedlać warunki panujące na naszym akwenie. Obecnie wyświetlane są następujące pomiary: siła i kierunek wiatru, ciśnienie atmosferyczne na poziomie morza, wilgotność i temperatura powietrza. W przyszłości planujemy uruchomienie czujnika poziomu i temperatury wody w porcie Frombork.

mr

Podsumowanie sezonu 2014

Coroczną tradycją stało się podsumowanie sezonu jak i rozgrywanych regat żeglarskich. Tegoroczne spotkanie odbyło się w dniu 18 października w hotelu „Młyn” w Elblągu.

Rozpoczął je Jerzy Wcisła omawiając planowane na rok 2015 przedsięwzięcia.

Jedną z istotnych nowości, jakie mają nastąpić jest zmiana formy organizacji regat o Puchar Trzech Marszałków. Przez ostatnich pięć lat regaty te miały formę wyścigu rozgrywanego między portami reprezentujących poszczególnych marszałków. Zmiana ma polegać na zorganizowaniu imprezy żeglarskiej w obrębie tylko jednego z portów gospodarza połączonych z innymi imprezami w danym mieście. Impreza będzie swojego rodzaju zlotem żeglarskim.

Przybyły na spotkanie marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas potwierdził, że jest to przełomowy sezon dla turystyki wodnej. Doskonała współpraca z Obwodem Kaliningradzkim jak i otworzenie bazy czarterowej „hausbotów” w nowej marinie Jachtklubu Elbląg w znaczący sposób wpłyną na promocję Zalewu Wiślanego jak i całego regionu.

Kolejnym punktem spotkania było zapoznanie się z filmem o Zalewie Wiślanym prezentującym wykonane i planowane inwestycje. Ciekawe, dlaczego nie wspomniano o planach rozbudowy portu Frombork :-) . Wspomniano również o kontynuowaniu projektu budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną.

Najważniejszą częścią spotkania na którą chyba wszyscy czekali było wręczenie nagród i wyróżnień dla sterników, którzy w całym sezonie uczestniczyli w największej liczbie regat i zajmują w nich wysokie pozycje - w 2014 roku w regatach objętych klasyfikacją Grand Prix sklasyfikowano 78 sterników (szczegółowa lista sterników).

Najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Ryszard Seroka (Elbląg),
2. Michaił Mulleris (Rosja)
3. Łukasz Politański (Elbląg).

Najlepszą sterniczką została Daria Rybarczyk z Elbląga.


podziekowanie male 2014

Puchary zwycięzcom wręczał marszałek Jacek Protas. Marszałek wyróżnił również kluby żeglarskie w tym: Morski Klub Żeglarski „Dal” PTTK we Fromborku Jachtklub, Ognisko Sportów Wodnych „Fala” i Harcerski Ośrodek Wodny „Bryza” w Elblągu, Yacht Club Zalew Wiślany Nowa Pasłęka, Jacht Klub Krynica Morska oraz Pomorski Związek Żeglarski w Gdyni i Federację Sportu Żeglarskiego Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej.

Specjalne wyróżnienie otrzymała załoga jachtu Aquarella, która brała udział w Mistrzostwach Świata Jachtów Morskich w formule ORC w Kilonii w 2014 r.

Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej załóg z naszego regionu startuje w regatach morskich rozlosowano nagrodę ufundowaną przez marszałka w postaci bonu na wykonanie żagla w żaglowni Ocean Sails z logo Warmii i Mazur. Bon o kwocie 4000 zł wylosował jacht Kristi z Tolkmicka.


Spotkanie zakończyło się na rozmowach żeglarzy w kuluarach o minionym sezonie oraz przy stołach wypełnionych przekąskami.

mr

Regaty Fromborska Jesień 2014

57 Międzynarodowe Regaty "Fromborska Jesień" odbyły się w sobotę 6 września. Startowało w nich 46 jachtów. Polskę reprezentowało 30 załóg (Gdańsk, Elbląg, Krynica Morska, Tolkmicko, Nowa Pasłęka, Suchacz i oczywiście Frombork) oraz 16 załóg z Rosji (Obwód Kaliningradzki).

W sumie 174 żeglarzy rywalizowało ze sobą w sobotni słoneczny dzień na wodach Zalewu Wiślanego.

Jachty zostały podzielone na trzy grupy wg współczynnika przeliczeniowego KWR. Regaty rozegrano w znakomitych warunkach atmosferycznych. Po prawdziwej, sportowej rywalizacji odbyła się uroczystość podsumowania regat.

 

Wyniki Regat:

  GRUPA I       GRUPA II       GRUPA III  
  Jacht Sternik     Jacht Sternik     Jacht Sternik
1 Facil S.Politański   1 Papago Ł.Politański   1 Kenguru W.Lupiejko
2 2 Easy T.Makowski   2 Berbeć II R.Seroka   2 Palomino G.Szlendak
3 Ksenia S.Lapunin   3 Dragon K.Smogorzewski   3 Vera M.Muleris
4 Tesa A.Kornilov   4 Błękitna Bryza S.Kwiatkowski   4 Nevo A.Karpuszin
5 Kusani E.Bałos   5 Maniuśka S.Mańka   5 Afrodyta I.Bagrov
6 Kristi S.Frajkopf   6 Fortuna II S.Bobikov   6 Antałek B.Olszewski
7 Nasza Jutrzenka D.Rybarczyk   7 Wega S.Zhadobko   7 Irbis J.Rutkowski
8 Oksana W.Zel   8 Souvenir T.Szczepański   8 Raptor P.Czapla
9 Sławek I H.Malentowicz   9 Karawella A.Szutkin   9 Baltika G.Tarasenko
10 Jazz R.Miediediew   10 Fordewind M.Kowszyński   10 Slocum J.Lamp
11 Lilya V.Kuznietsov   11 Samsara A.Kornilov   11 Trzy Em R.Doda
12 Dar Teściowej P.Jarzyński   12 Nicolaus K.Włodkowski   12 Litwinka M.Drabiński
13 Popuś J.Zasada   13 Oykumena O.Sulatski   13 Arka El II K.Kleniewski
14 Cisza ! M.Rzepnikowski   14 Taag T.Grelewicz   14 Babcia z Dziadkiem P.Tokarski
DNF Kapella A.Iwanow   DNF Qrqma J.Kunc   DNF Orionis J.Ćwik
                DNF Merlin J.Babuszkin

 

Zwycięzcom zostały wręczone puchary oraz nagrody rzeczowe. Puchary w trzech grupach ufundowali: Piekarnia Warmińska, Wodociągi Fromborskie - Marek Wróbel, Burmistrz Fromborka Małgorzata Wrońska.

Atrakcją regat był wieczorny występ muzyczny Marka Józefów. Serwowano również wspaniałą zupę ogórkową i grillowane kiełbaski. Miła, sympatyczna i żeglarska atmosfera tego spotkania udzielała się wszystkim zgromadzonym.

Organizatorzy regat składają serdeczne podziękowania sponsorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i zabezpieczenia ratowniczego Regat tak na wodzie, jak i we Fromborku.

 

Galerię foto z regat można obejrzeć klikając ten LINK.

Zdjęcia z regat udostępnione przez Jolę (Promocja Miasta Frombork). Dziękujemy :-)

 

mr

Regaty Bursztyn Kopernika 2014

W minioną sobotę 2 sierpnia odbyły się IX Międzynarodowe Regaty Bursztyn Kopernika. W imprezie brało udział 24 jachty ( 20 z Polski i 4 z Rosji ). Regaty odbywały w trudnych warunkach pogodowych i to nie ze względu na dużą siłę wiatru lecz na całkowity jego brak w drugiej połowie wyścigu. Dodatkową trudnością był niemiłosierny żar lejący się z nieba. Ze względu na sztil osiem jachtów nie było w stanie przekroczyć linii mety o wyznaczonym regulaminem czasie i wycofało się z wyścigu.

Wyniki Regat:

  GRUPA I       GRUPA II       GRUPA III  
  Jacht Sternik     Jacht Sternik     Jacht Sternik
1 2 Easy T.Makowski   1 Berbeć II S.Pavlenko   1 Neoprofil P.Adamowicz
2 Maniuśka S.Mańka   2 Błękitna Bryza S.Kwiatkowski   2 Vera M.Muleris
3 Kristi S.Frajkopf   3 Volga A.Nichiporenko   3 Slocum J.Lamp
4 Ksenia S.Lapunin   4 Palomino T.Siekierko   4 Raptor 27-6 P.Czapla
dnf Kusani E.Bałos   5 Deiw E.Jankowski   5 Trzy Em R.Doda
dnf Stereo G.Pionke   dnf Qrqma J.Kunc   6 Irbis J.Rutkowski
dnf Jazz R.Miedvedev   dnf Dragon K.Smogorzewski   7 Litwinka M.Drabiński
        dnf Strefa Ciszy II B.Justyński   dnf Egir S.Kędzierski
                dnf Tag T.Grelewicz

 

mr

Pogłębianie portu - czerwiec 2014

POGLEBIARKA

O tym, że wejście do portu Frombork jest strasznie zamulone wiedzą już chyba wszyscy. Przy niskiej wodzie prześwit wynosił tylko 80 cm. Jest szansa żeby to zmienić. Od środy 25 czerwca pracuje pogłębiarka. Niestety nie oczekujmy cudu. Pogłębianie polega na mieleniu śrubą i wypłukiwaniu mułu w kierunku zalewu. Mimo wszystko na jakiś krótki okres czasu to pomoże i do portu będą mogły wpłynąć jachty balastowe.

 

Regaty MASFROST CUP 2014

Zawiadomienie o regatach MASFROST CUP 2014 Puchar Polski Jachtów Kabinowych pod patronatem Burmistrza Tolkmicka. Regaty zostaną rozegrane w dniach 30.05-1.06.2014 r. na wodach Zalewu Wiślanego.

Biuro i port regat zlokalizowane są Porcie Tolkmicko w siedzibie UKS TOLKMICKO. Osoby odpowiedzialne za organizację regat Jerzy Sukow, + 48 601949616, Tomasz Siekierko, +48601954290, kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regaty zostaną rozegrane w klasach : KWR, T1, T2, T3. Regaty zostaną uznane za ważne przy rozegraniu jednego wyścigu. Więcej informacji ZOBACZ.

Regaty „Copernicus Cup 2014”


 

Czy wiesz, że ...

Jacht motorowy, MY lub m/y, m. y. (ang.: motor yacht) – jacht którego głównym napędem jest silnik (napęd) mechaniczny. Często małe jachty motorowe błędnie nazywa się motorówkami. Wedle Polskiego Rejestru Statków motorówkę od jachtu motorowego odróżnia przeznaczenie. Jachty służą wyłącznie celom sportowym lub turystycznym.

logo

 

szanty

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości ze strony - ZAPISZ SIĘ !!