Międzynarodowe Długodystansowe Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Tolkmicka

Zaliczane do Pucharu Bałtyku Południowego Międzynarodowe Długodystansowe Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Tolkmicka  rozegrane zostały w dniach 7 - 9 czerwca 2013 roku w Tolkmicku na wodach Zalewu Wiślanego.

Regaty zostały rozegrane w klasie KWR. W regatach brały udział jachty kabinowe: mieczowe, balastowo-mieczowe i balastowe posiadające aktualne świadectwo KWR.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Regaty o Puchar Trójmiasta

W dniach 24 - 26 maja odbyły się żeglarskie regaty o Puchar Trójmiasta. Impreza rozgrywana była na wodach Zatoki Gdańskiej. Pogoda jak zwykle nie zawiodła. Temperatura powietrza ok 15oC, stan wody 5-6 w skali Bouforta, a po południu deszcz :-). W imprezie w/g organizatorów brało udział 110 jachtów. Jedną z ciekawszych jednostek okazał się drewniany jacht "DANA", który miał 100 lat. Wody Zalewu Wiślanego reprezentowało pięć jachtów ( Litwinka, Irbis, Delphine, Kareta II, Facil ).

Po wypłynięciu z maryny Gdańsk ok godz. 10:00 jachty skierowały się na miejsce pierwszego startu przy molo w Brzeźnie. Pierwszy etap Gdańsk - Sopot, kolejny etap Sopot - Gdynia. Ostatnie jachty dotarły do Gdyni ok godz. 19:30. Następny wyścig odbył się w niedzielę na trasie Gdynia - Sopot.

Zmagania żeglarzy zostały profesjonalnie udokumentowane fotograficznie. Autorka zdjęć Natalia Drabińska ©

1m

2m

4m

5m

6m

7m

8m

10m

Roz­porządzenie Min­is­tra Sportu i Turystyki w sprawie upraw­ia­nia turystyki wodnej.

Roz­porządzenia Min­is­tra Sportu i Turystyki w sprawie upraw­ia­nia turystyki wodnej z dnia 09-04-3013.

Rozporządzenie można obejrzeć i pobrać w dziale przepisy KLIKNIJ.


 

Czy wiesz, że ...

Jacht motorowy, MY lub m/y, m. y. (ang.: motor yacht) – jacht którego głównym napędem jest silnik (napęd) mechaniczny. Często małe jachty motorowe błędnie nazywa się motorówkami. Wedle Polskiego Rejestru Statków motorówkę od jachtu motorowego odróżnia przeznaczenie. Jachty służą wyłącznie celom sportowym lub turystycznym.

logo

 

szanty

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości ze strony - ZAPISZ SIĘ !!