Międzynarodowe Długodystansowe Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Tolkmicka

Zaliczane do Pucharu Bałtyku Południowego Międzynarodowe Długodystansowe Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Tolkmicka  rozegrane zostały w dniach 7 - 9 czerwca 2013 roku w Tolkmicku na wodach Zalewu Wiślanego.

Regaty zostały rozegrane w klasie KWR. W regatach brały udział jachty kabinowe: mieczowe, balastowo-mieczowe i balastowe posiadające aktualne świadectwo KWR.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Regaty o Puchar Trójmiasta

W dniach 24 - 26 maja odbyły się żeglarskie regaty o Puchar Trójmiasta. Impreza rozgrywana była na wodach Zatoki Gdańskiej. Pogoda jak zwykle nie zawiodła. Temperatura powietrza ok 15oC, stan wody 5-6 w skali Bouforta, a po południu deszcz :-). W imprezie w/g organizatorów brało udział 110 jachtów. Jedną z ciekawszych jednostek okazał się drewniany jacht "DANA", który miał 100 lat. Wody Zalewu Wiślanego reprezentowało pięć jachtów ( Litwinka, Irbis, Delphine, Kareta II, Facil ).

Po wypłynięciu z maryny Gdańsk ok godz. 10:00 jachty skierowały się na miejsce pierwszego startu przy molo w Brzeźnie. Pierwszy etap Gdańsk - Sopot, kolejny etap Sopot - Gdynia. Ostatnie jachty dotarły do Gdyni ok godz. 19:30. Następny wyścig odbył się w niedzielę na trasie Gdynia - Sopot.

Zmagania żeglarzy zostały profesjonalnie udokumentowane fotograficznie. Autorka zdjęć Natalia Drabińska ©

1m

2m

4m

5m

6m

7m

8m

10m

Roz­porządzenie Min­is­tra Sportu i Turystyki w sprawie upraw­ia­nia turystyki wodnej.

Roz­porządzenia Min­is­tra Sportu i Turystyki w sprawie upraw­ia­nia turystyki wodnej z dnia 09-04-3013.

Rozporządzenie można obejrzeć i pobrać w dziale przepisy KLIKNIJ.


 

Czy wiesz, że ...

Mila morska (Mm, ang.: nautical mile – NM, International Nautical Mile – INM) – jest jednostką odległości stosowaną w nawigacji morskiej. Jest to długość łuku południka ziemskiego odpowiadająca jednej minucie kątowej koła wielkiego. W rzeczywistości ze względu na kształt kuli ziemskiej (Geoida) długość łuku 1 minuty kątowej jest różna w zależności od szerokości geograficznej, dlatego umownie przyjęto długość uśrednioną.

1 INM → 1’ stąd: 40 000 km / (360° × 60’) = 1851,852 m ≈ 1 852 m w układzie SI (wartość przyjęta w Normie ISO 31-2)
1 INM = 10 kabli

logo

 

szanty

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości ze strony - ZAPISZ SIĘ !!